Moët & Chandon: Bublinkami nikdy nič nepokazíte!

03.03.2014

Niečo dokonalé ku kyticiam FLOVER! Poteší chuťové poháriky! Dokonalá súhra a kombinácia...Už tristo rokov patrí k najobľúbenejším druhom šampanského z produkcie Moët & Chandon. Prvých päťdesiat fliaš nesúcich označenie Moët & Chandon Brut Impérial „si muselo počkať“ na otvorenie až do roku 1869, keď si Francúzsko pripomínalo 100. výročie narodenia Napoleona.  Príbeh Moët je plný histórie, veľkých mien a vášne pre víno. Rokmi náročnej práce vo viniciach a v pivniciach rodinného vinárstva vytvorili vinári z Moët & Chandon dokonalý výsledok v podobe čarovných bubliniek ukrytých v lahodnom víne. Je len na nás, či ich dokážeme vychutnať plnými dúškami.

-Brut Impérial je vyvážená zmes troch odrôd vína, ktoré odhaľuje postupnosť elegantných a hormonických dojmov, sviežej zrelosti, jemných a vycibrených línii, navodzujúcich pocit pohody a príjemného rozpoloženia. Typ: suché víno Harmonická zmes Chardonnay,Noir aChardonnay, Pinot Meunier. Farba: svetlo žltá so zeleným nádychom Vôňa: jemne vinná s nástupom hrozien a kvetov lipy Chuť: jemne vyvážená, zanecháva pocit šťavnatej harmónie. Brut Impérial je možné piť od aperitívu až po dezert.


-Rosé Impérial je extrovertným a vznešeným vyjadrením štýlu Moët & Chandon. Toto vášnivé a neodolateľné šampanské je typické svojou žiarivou farbou, intenzívnou ovocnosťou a vyvíjajúcimi sa tónmi chuti. Po dekády si Moët & Chandon vybudoval reputáciu producenta ružového šampanského pre potešenie a oslavu lásky. Po veľa rokov bolo toto víno ponúkané len ako ročníkové, od roku 1997 je dostupné aj ako „non-vintage”, pričom Grand Vintage sa vyrába len vo výminočných rokoch.

Galéria