Moët & Chandon: Bublinkami nikdy nič nepokazíte!

03.03.2014

Niečo dokonalé ku kyticiam FLOVER! Poteší chuťové poháriky! Dokonalá súhra a kombinácia...Už tristo rokov patrí k najobľúbenejším druhom šampanského z produkcie Moët & Chandon. Prvých päťdesiat fliaš nesúcich označenie Moët & Chandon Brut Impérial „si muselo počkať“ na otvorenie až do roku 1869, keď si Francúzsko pripomínalo 100. výročie narodenia Napoleona.  Príbeh Moët je plný histórie, veľkých mien a vášne pre víno. Rokmi náročnej práce vo viniciach a v pivniciach rodinného vinárstva vytvorili vinári z Moët & Chandon dokonalý výsledok v podobe čarovných bubliniek ukrytých v lahodnom víne. Je len na nás, či ich dokážeme vychutnať plnými dúškami.

-Brut Impérial je vyvážená zmes troch odrôd vína, ktoré odhaľuje postupnosť elegantných a hormonických dojmov, sviežej zrelosti, jemných a vycibrených línii, navodzujúcich pocit pohody a príjemného rozpoloženia. Typ: suché víno Harmonická zmes Chardonnay,Noir aChardonnay, Pinot Meunier. Farba: svetlo žltá so zeleným nádychom Vôňa: jemne vinná s nástupom hrozien a kvetov lipy Chuť: jemne vyvážená, zanecháva pocit šťavnatej harmónie. Brut Impérial je možné piť od aperitívu až po dezert.


-Rosé Impérial je extrovertným a vznešeným vyjadrením štýlu Moët & Chandon. Toto vášnivé a neodolateľné šampanské je typické svojou žiarivou farbou, intenzívnou ovocnosťou a vyvíjajúcimi sa tónmi chuti. Po dekády si Moët & Chandon vybudoval reputáciu producenta ružového šampanského pre potešenie a oslavu lásky. Po veľa rokov bolo toto víno ponúkané len ako ročníkové, od roku 1997 je dostupné aj ako „non-vintage”, pričom Grand Vintage sa vyrába len vo výminočných rokoch.

Galéria

Najviac vás
zaujalo...

Hrebeň do vlasov zo živých kvetov, ako na to? Flover prináša podrobný návod..

12.04.2015
Trendy hrebeň zo živých kvetov možno pre nevestu, možno pre družičky...